Nie da się ukryć, że samochód stał się wizytówką swojego właściciela. Coraz częściej zwraca się uwagę na zewnętrzny wygląd auta. W tym celu nie wystarczy jednak regularne wizyty na myjni samochodowej. Codzienna eksploatacja oraz niekorzystne warunki pogodowe przyczyniają się do powstawania niewielkich rys i uszkodzeń na lakierze. Można się ich łatwo pozbyć dzięki procesowi polerowania, który dodatkowo odświeży lakier, przez co samochód będzie wyglądać jak nowy, dopiero co odebrany z salonu. Zanim jednak zabierzesz się za polerowanie, warto najpierw wybrać odpowiednie do tego narzędzie. Jednym z nich jest futro polerskie – jakie wybrać, by było ono skuteczne?
Futro polerskie jest przeznaczone dla osób, które mają doświadczenie w pielęgnacji lakieru samochodowego i potrafią precyzyjnie posługiwać się tym narzędziem. Początkującym poleca się gąbkę polerską. Warto jednak zaznaczyć, że lepszy efekt w krótkim czasie uzyskasz właśnie za pomocą futra polerskiego, gdyż jest to narzędzie bardziej skuteczne w styczności z powłoką lakierowaną samochodu. Sprawdza się zwłaszcza przy odświeżaniu starego lakieru oraz niwelowaniu zarysowań bez użycia materiału ściernego.
Rozmiar futra polerskiego należy dostosować do wielkości powierzchni, którą będziesz polerować. Gdy już wybierzesz odpowiedni rozmiar, na początek procesu polerowania, ustaw liczbę obrotów na minutę – zalecana początkowa wartość to 700-900 obrotów, przy czym nie wolno zapominać o sile nacisku. Na początek najlepiej podejść do polerowania z umiarkowanym naciskiem na samą maszynę. W miarę zwiększania obrotów, nacisk powinien być coraz mniejszy. W ten sposób dojdzie do usunięcia rys po matowaniu, bez śladów użycia samego futra polerskiego. Nie dojdzie też do przegrzania materiału, co mogłoby ewidentnie przeszkodzić Ci w dalszej pracy. Podczas całego procesu polerowania należy zwrócić szczególną uwagę na włosie futra polerskiego, żeby nie zawijało się ono na krawędziach. Jeśli tego nie dopilnujesz, to może dojść do przetarcia polerowanej powierzchni. Byłoby to oczywiście bardzo niewskazane, dlatego w prawidłowym procesie polerowania włosie powinno ześlizgiwać się z krawędzi. Warto również zainwestować w pastę lub mleczko grubościerne. Obie substancje świetnie sprawdzą się w kooperacji z futrem polerskim, przy usuwaniu wszelkich rodzajów zarysowań bez używania materiału ściernego. Na koniec procesu polerowania konieczne jest zamknięcie powierzchni. Jak to zrobić? Najlepiej wykorzystać do tego gąbkę polerską, lekko przecierając karoserię. Dobrze sprawdzi się też mleczko lekkościerne. Dzięki temu zabezpieczysz polerowaną powierzchnię.
Na szczęście proces czyszczenia futra polerskiego jest dość prosty, gdyż można je prać w zimnej wodzie - wysoka temperatura może skutkować skurczeniem się włosia! Odpowiednio wypłukane i odwirowane szybko nadaje się do ponownego użytku. Do czyszczenia futra polerskiego możesz użyć także sprzężonego powietrza. Z jego pomocą oczyścisz włosie z resztek pasty lub mleczka. Wysokiej jakości futra polerskie znajdziesz w sklepie internetowym Ekemichal Jeżeli zastanawiasz się, jakie futro polerskie wybrać, przetestuj kilka produktów i dopasuj rozwiązanie, które przyniesie Ci najlepsze efekty.