Będąc posiadaczem samochodu, musimy od czasu do czasu pomyśleć o zadbaniu o odpowiedni stan karoserii pojazdu. W naszym kraju jest to szczególnie istotne, głównie ze względu na trudne warunki atmosferyczne, z jakimi zmagamy się na Polskich drogach przez praktycznie pół roku. Deszcz, grad, kurz i inne zanieczyszczenia mogą prowadzić do powstania mikroskopijnych uszkodzeń i rysek. Choć na pierwszy rzut oka tego typu niedoskonałości nie są widoczne, to na dłuższą metę, mogą prowadzić do nieestetycznego wyglądu nadwozia. Czy możemy zrobić coś, by nasza karoseria znowu odzyskała swój dawny blask? Możemy ją wypolerować. Decydując się jednak na polerowanie karoserii, musimy wybrać odpowiednie urządzenie, a także materiał, który będzie odpowiadał ze wypolerowanie naszego nadwozia. W tym celu używa się futra polerskiego. Jak używać futra polerskiego? Jak pielęgnować futro polerskie tak, by służyło nam ono jak najdłużej? Czy futro polerskie jest lepszym sposobem na polerowanie niż gąbka polerska?
Wypolerowanie karoserii za pomocą futra polerskiego wymaga od kierowcy stosunkowo sporej wprawy oraz odpowiedniego narzędzia w postaci polerki samochodowej. W jaki sposób wypolerować samochód za pomocą futra polerskiego? Początek polerowania powinien być realizowany przy niskich obrotach oraz średnim ucisku polerki na samochód. Wraz z kontynuacją polerowania powinniśmy stopniowo zwiększać obroty urządzenia przy jednoczesnym złożeniu ucisku polerki do samochodu. W momencie, gdy przy zwiększeniu obrotów wciąż będziemy mocno naciskać na polerkę, istnieje zwiększone ryzyko porysowania karoserii. Coraz większe obroty przy równoległym zmniejszeniu nacisku prowadzi do równomiernego polerowania całej powierzchni oraz braku śladów po włosiu futra. Włosie w futrze polerskim powinno ślizgać się po krawędzi - nie powinniśmy pozwolić na zawijanie się na krawędziach.
Zastanawiasz się jak czyścić futro polerskie? Otóż, futro polerskie należy umyć zaraz po zakończeniu polerowania. Najlepsza do tego jest zimna woda. Tak wyprane futro polerskie powinno być odpowiednio spłukane oraz wywirowane. Po zakończeniu prania i wirowania powinniśmy wysuszyć nasze futro polerskie, pamiętając o tym, by suszenie odbywało się w umiarkowanie ciepłej temperaturze - zbyt wysoka może prowadzić do redukowania objętości futra polerskiego. Jeśli chcemy szybko wyczyścić futro polerskie z pozostałości, możemy użyć sprężonego powietrza, które usunie wszelkie pozostałości po polerowaniu. Jak widzisz, czyszczenie futra polerskiego jest bardzo łatwe.
Wiele osób, przed polerowaniem zastanawia się, czy lepszym pomysłem jest wykorzystanie futra polerskiego, czy gąbki do polerowania. Zgodnie z poradą ekspertów, gąbka polerska jest materiałem, który sprawdzi się w rękach osób początkujących i doświadczonych w obszarze polerowania. Choć praca z gąbką polerską jest łatwiejsza, to na dłuższą metę jest to męczące. Znacznie efektywniejszym rozwiązaniem, szczególnie w rękach profesjonalisty, będzie futro polerskie.